Kursused & teenused

SUUSA- JA/VÕI LUMELAUA INSTRUKTOR – HOBI, TASUSTATUD TÖÖ VÕI HOOPIS MÕLEMAT?

Meie käest on paljud küsinud, et mida see instruktoriks olemine õigupoolest tähendab? On see lihtsalt fun & hobi? Või on see töö?

Ega siin ühte ja kindlat vastust ei ole, inimesed on erinevad ja erineva lähenemisega sellesse ka suhtutakse. Üks on aga üsna kindel – mäesport, kui selline, see peab meeldima! Pigem see ongi erinevate lähenemiste kooslus, instruktori töö on suuresti freelancer töö. Saad täpselt nii palju teha seda tööna, teisalt ka ise nautida mäel sõitmist ehk nii palju, kui endale tööd Suuakoolis määrad. Normaalse talve ja aktiivse toimetamise puhul teenivad tublimad instruktorid kuus kuni keskmise Eesti palga. Suurem osa instruktoreid on ESSIA kursusele kulutatud tasu teeninud tagasi juba esimesel palgapäeval. Nagu aga mainitud, enamus ühendab ja miksib kokku hobi ja töö ehk pakutakse suusaõpet Suusakoolides ning jäetakse ka aega endale mäerõõmude nautimiseks, on ju üsna hea combo?!

Suusakoolid vajavad reeglina 85-90% algtaset õpetavaid instruktoreid, seega saab instruktori L1 kursuse edukas läbija asuda kohe ka Suusakooli tööle. Instruktori edasine areng ja kõrgemate kategooriate omandamine on tema enda kätes. ESSIA pakub selleks võimalusi refresh, tehniliste jne lühikursuste näol. Koos FNASIga on loodud täna võimalus ka rahvusvaheliseks kategooriaks ehk ESSIA L1 instruktorid saavad lihtsustatud korras minna Soome FNASI L2 kursusele . See avab aga juba uksed rahvusvahelisel tööturul üle maailma. ESSIA on ka IAESS & INTERSKI ametlik liige, sellel staatusel on üsna arvestatav kaal rahvusvahelisel tööturul.

ERILAHENDUSED, KORPORATIIVÜRITUSED JA REISID

ESSIA tegeleb instruktorite kvalifikastiooni kursuste korraldamisega. Aga samuti ka erilahendusena spetsiaalsete talviste korporatiivlahenduste-ürituste korraldamisega. Liidu instruktoreid on võimalik tellida koolitama personaalselt või näiteks organiseerima lõbusat talvepäeva. Aga samuti kutsuda grupireisidele õpet läbi viima.

Võta meiega ühendust info@essia.ee