Koolitussüsteem

ESSIA koostööpartnerid võimaldav ESSIA kursuste lõpetajatele soodustingimustel osalemist jätkukursustel. Samuti on võimalik koostööprojektide raames leida tööd Soomes FNASI süsteemis ja New Generation Ski School suusakoolides (18 asukohta Euroopas). Eesti suusainstruktorite koolitussüsteem järgib Rahvusvahelise Suusainstruktorite Assotsiatsiooni (ISIA) standardeid, ESSIA on INTERSKI & IAESS ametlik liige.

Koolitussüsteem on kavandatud vastama instruktorite töö vajadustele ja seda arendatakse koos erinevate huvirühmadega pidevalt. ESSIA teeb tihedalt koostööd FNASIga koolitussüsteemide ühtlustamise ja instruktorite rahvusvahelise tööjõu vahetamise osas.

Koolitussüsteem põhineb kolmel (L1, L2, L3) kursusel, kus õpetatakse mäesuusatamise või lumelauaga sõitmise teadmisi, oskusi ja juhendamisoskusi. Lisaks kursustele, korraldatakse 1-5 päevaseid mooduleid ja koolitusperioode suusakoolides.

Suusainstruktoriks õppimine algab baaskursusega (alates 2021/2022 hooajast 6+1 päeva), mis on ajaliselt kohustuslik kõigile. Kursusele soovijate puhul rakendub eelselektsiooni praktilise sõiduoskuse taseme selgitamiseks testipäeval. Kursuse osalemise eelduseks on probleemideta elementaarne sõit sinistel-punastel nõlvadel koos pidurdamise ja pööramisega. Rajasõidu oskus ei ole kursusele tulles määrav, iga osaleja saab oma edasist täiendõpet lisaks kavandada vastavalt oma võimetele.

Suusaõpetajate L1 baaskursuse peamine koolituskoht on Eesti, lisaks on suusakoolidel ja suusakeskustel võimalus ESSIA kursusi-koolitusi broneerida oma suusamägedes.