Koolitussüsteem

ESSIA koostööpartnerid võimaldav ESSIA kursuste lõpetajatele soodustingimustel osalemist jätkukursustel. Samuti on võimalik koostööprojektide raames leida tööd Soomes FNASI süsteemis ja New Generation Ski School suusakoolides (18 asukohta Euroopas). Koostööprojektide algus on 22/23 hooaeg.

Eesti suusainstruktorite koolitussüsteem järgib Rahvusvahelise Suusainstruktorite Assotsiatsiooni (ISIA) standardeid. Koolitussüsteem on kavandatud vastama instruktorite töö vajadustele ja seda arendatakse koos erinevate huvirühmadega pidevalt. ESSIA teeb tihedalt koostööd FNASIga koolitussüsteemide ühtlustamise ja instruktorite rahvusvahelise tööjõu vahetamise/ühildamise osas.

Koolitussüsteem põhineb kolmel (C,B,A) kursusel, kus õpetatakse mäesuusatamise või lumelauaga sõitmise teadmisi, oskusi ja juhendamisoskusi. Lisaks pikkadele kursustele, sisaldab õppekava 1-5 päevaseid mooduleid ja koolitusperioode suusakoolides.

Suusainstruktoriks õppimine algab baaskursusega (alates 2021/2022 hooajast 6+1 päeva), mis on kohustuslik kõigile. Kursusele soovijate puhul rakendub eelselektsiooni praktilise sõiduoskuse taseme selgitamiseks testipäeval. Kursuse osalemise eelduseks on probleemideta elementaarne sõit sinistel-punastel nõlvadel koos pidurdamise ja pööramisega. Rajasõidu oskus ei ole kursusel tulles määrav.
Kursusel saab osaleda alates 18 eluaastast, iga osaleja saab oma täiendõpet lisaks kavandada vastavalt oma võimetele.

Suusaõpetajate baaskursuse peamine koolituskoht on Eesti, lisaks on suusakoolidel ja suusakeskustel võimalus ESSIA kursusi broneerida oma suusamägedes.